(096) 0-3333-69
Пн-Пт: 9:00 - 19:00
Сб: 10:00 - 18:00
Нд: 10:00 - 17:00
Підписуйтесь
Здоров'я

Різниця між протеїнами?!

Поділитися
14472
назад до всіх статей

Різниця між протеїнами?!

Характеристика та різновиди найпопулярнішою в світі спортивної добавки

Для спортсменів протеїн - це найважливіший будівельний матеріал, білок, який необхідний для формування і зростання м'язової системи. Поступаючи в організм, цей білковий компонент розщеплюється на амінокислоти, а вони необхідні для стимулювання імунітету, забезпечення нормального функціонування нервової системи, для безперебійного метаболізму (обміну речовин). Роль протеїнових сумішей велика для будь-якого практикуючого активний спосіб і відчуває регулярні фізичні навантаження людини. Але чи всі вони однаково корисні, в чому особливості того чи іншого різновиду протеїну і як їх підбирати?

Сироватковий протеїн: швидкість розщеплення і склад - головні переваги!

Мабуть, найпоширенішим серед спортивних добавок вважається сироватковий протеїн - корисний продукт, що виходить в процесі виробництва сиру. Його цінність полягає в швидкості розщеплення - за короткий період часу він здатний забезпечити організмом усіма необхідними амінокислотами, що особливо важливо після тривалого тренування і відпочинку, коли спостерігається нестача білків. У великій кількості в сироватковому протеїні містяться амінокислоти групи ВСАА, які здатні врятувати м'язи від осушення в період відпочинку і швидко відновлять їх після серйозних тренувальних комплексів. Крім того, дана добавка важлива для виведення з організму так званого «поганого» жиру - холестерину, тригліцеридів.

Продається дана продукція в трьох формах: ізолят (WPI), концентрат (WPC) і гідролізат (WPH). Кожна з них відрізняється співвідношенням білка і активних добавок, а також вуглеводів і мінерального комплексу. Спортсмен може придбати той чи інший компонент в якості коктейлів або водорозчинних порошків. Вибирати ту чи іншу форму варто з урахуванням потреби організму, його загального стану в тренувальний період, а також в момент відпочинку і сну. Недарма ж кажуть, що сироваткові спортивні добавки вважаються ідеальними для будь-якого спортсмена і людини, яка хоче стати сильнішим, наростивши м'язову масу, зміцнити своє здоров'я і бути енергійним протягом усього дня.

Рекомендовані сироваткові протеїни:

Казеїн і молочний протеїн

Найбагатшим з точки зору складу є молочний протеїн, який виробляють на основі молекул молока, завдяки чому в продукті зберігається весь комплекс корисних мікроелементів. Він корисний і з точки зору зменшення жирових відкладень. А для зростання м'язової маси дана добавка грає дуже велику роль, адже в ній містяться збалансовані вуглеводи, без енергії яких неможливо засвоєння білка!

Звичайно, засвоєння молочних протеїнів відбувається повільніше, ніж сироваткових продуктів. Тому вживати його рекомендують в період відпочинку або перед сном, щоб до тренувань і до моменту серйозних навантажень в організмі вже виробився необхідний білок.

Інший різновид молочного протеїну, його сучасний аналог - це казеїн. Виходить він шляхом згортання молока, на яке впливають спеціальні ферменти. Цінність даної спортивної добавки полягає в його тривалому засвоєнні і розщепленні. Навіть невелика кількість споживаного казеїну здатне надовго забезпечити організм амінокислотами. А тому його теж виробники рекомендують їсти перед сном або вранці для тривалої підживлення організму потрібними для росту компонентами.

Серед кращих казеїну:

Яєчний протеїн як «довгограюча» платівка!

На відміну від сироваткового протеїну яєчна добавка засвоюється протягом більшого періоду часу, але діє набагато довше. І ось як. Аміно-молекули, які є в курячих яйцях, виробниками штучно відтворені в даних продуктах. Вони здатні спалювати жир, стимулювати обмінні процеси, уповільнювати катаболізм (розпаду м'язових волокон, клітин).

Основою яєчного протеїну є альбумін або простими словами - яєчний білок, який надає дію не тільки на ріст м'язової маси, але і сприяє нормалізації тиску і забезпечує нормальну роботу кровотворної функції в організмі.

Правда, через складність технологічного процесу отримання яєчного протеїну варто він в кілька разів дорожче інших аналогів, також без додаткових смакових добавок і підсолоджувачів він має неприємний смак, тому він не сильно популярний серед любителів і професіоналів і найчастіше йде в складі комплексних протеїнів.

Соєвий протеїн: для особливих спортсменів

Навіть серед здорових людей, серед спортсменів і тих, хто щодня відчуває фізичних навантаження, знайдуться люди з алергічними реакціями на різні складові протеїнових сумішей, або вегетаріанців. Для них соєвий протеїн буде рятівним колом. Він не містить білки тваринного походження. Отримують його шляхом переробки соєвих бобів, а тому основою такої добавки є рослинний білок і ізофлавони, які відповідають за зміцнення імунітету і нормальне функціонування серцевого м'яза. Також в таких продуктах є спеціальні речовини, які захищають організм від утворення ракових клітин і сприяють швидкому відновленню після тренувань.

В окрему групу разом з соєвим протеїном виділяють інші рослинні протеїнові суміші, такі як рисові, конопляні, пшеничні і навіть горохові. Всі вони володіють ідентичними властивостями, тобто сприяють, скоріше, спалюванню жирових відкладень, зниження ваги, а вже потім росту м'язів. І, звичайно, в їх складі міститься клітковина і вуглеводи, які хороші тим, що забезпечують якісний метаболізм, а також стимулюють роботу імунної системи.

Рослинні протеїни не сильно популярні серед чоловіків, тому що мають в складі фітоестрогени - рослинні аналоги жіночих гормонів і існують свідоцтва, що це може впливати згодом на гормональний фон чоловіків.

Колагеновий протеїн: помічник для кожного спортсмена!

Як відомо, в процесі тренувань відчувають навантаження не тільки тканини, але і суглоби, сухожилля, хрящі, зв'язки і вся кісткова система. Щоб не пошкодити і не порушити їх цілісності, важливо забезпечувати організм колагеном або фібрилярні білком. Для росту м'язів він не знадобиться, але збереже кістки і суглоби в працездатному стані, допоможе шкірі під час росту м'язів (огорожу від освіти розтяжок) і навіть забезпечить здоров'я волосся і нігтів.

Колагеновий продукт не можна приймати в якості самостійної спортивної добавки, як наприклад, сироватковий протеїн. Швидше за все, він буде доповненням до основного раціону.